Odprtje skupinske razstave študentk in študentov Akademije umetnosti
V četrtek, 20. marca 2025, ob 18. uri lepo vabljeni na odprtje skupinske razstave študentk in študentov Akademije umetnosti Poglej me v oči, ta čas je zdaj!.

»Upanje je močno in koristno čustvo, vendar nas usmerja v prihodnost. Upamo, da bo nekoč bolje, da bo kmalu bolje. Da bo »nekdo« naredil »nekaj«, kar bo spremenilo tok dogodkov. Toda, kdo bo ta mogočni posameznik, ki bo prišel in rešil svet? In, ali ne bo prepozno, če bomo samo čakali, da se to zgodi?«
Za letošnjo razstavo v galeriji Obrat so izbrana dela, ki na svoj način govorijo o tem. O lastnem pogledu na svet, o razmisleku o sebi, o sebi v skupnosti, sebi kot o prebivalcu sveta, sebi kot o pomembnem delu prihodnosti sveta. O odgovornosti, ki jo to nosi s seboj. O pomenu vsakega posameznika za obstoj sveta.
Razstava bo na ogled v Galeriji Obrat Maribor med 20. marcem in 17. aprilom 2025.
Sodelujoči študentje in študentke: Luka Carlevaris, Ana Evtić, Milan Bajčetić, Tamara Taskova, Primož Lukežič, Nel Jeraj Sedej, Natalia Polonskaia, Toma Kirina, Brina Fekonja, Neda Ivanović, Karin Likar, Dragana Stanković, Melita Sandrin, Anja Resman, Tina Furlan, Vanja Miloš Jovanović, Tenej Davidović
Lepo vabljeni!