Poletne šole
Poletne šole so odlična priložnost za pridobivanje novih znanj in veščin. Običajno so namenjene obravnavi izbrane ožje tematike, za udeležbo na določenih poletnih šolah pa prejemete tudi kreditne točke ECTS.
Seznam poletnih šol 2023:

Letna šola "Renewable borders: The energy landscape in the European Borderlands"
Šola se izvaja v okviru mreže evropskih univerz ACROSS. Predavatelji z Univerze v Gironi (Španija), Univerze v Novi Gorici (Slovenija), Tehniške univerze v Chemnitzu (Nemčija) in Tehniške univerze v Bialystoku (Poljska) se bodo v štiridnevnih predavanjih in delavnicah osredotočili na koncept obmejnih pokrajin s stališča obnovljivih energij. Program šole obsega tudi strokovne ekskurzije v obmejno regijo ob nemško-češki meji kot tudi ekskurzije po mestu Chemnitz in okolici.
Šola bo potekala na Tehniški univerzi v Chemnitzu v Nemčiji.
Termin in lokacija delavnice: 24.–27. oktober 2023, Chemnitz, Nemčija
Število udeležencev: 12
Kotizacija: brazplačna udeležba, kandidati in kandidatke prejmejo štipendijo za kritje stroškov potovanja in namestitve.
Rok za prijave: 18. september 2023*
*Možnost podaljšanja prijavnega roka - spremljaj spletno stran šole.

Chemnitz, 2023
Foto: Arhiv UNG
Animation Hub 2023 – Delavnica Unreal Engine "Uvod v Unreal Engine za filmsko ustvarjanje"
Na kratki delavnici, ki je prilagojena začetnikom/-cam, bomo udeležence/-ke seznanili s preprostim filmskim ustvarjanjem v UE Sequencer. Spoznali bomo svet upodabljanja v realnem času v Unreal Engine in igralnih motorjih na splošno. Po delavnici bodo udeleženci in udeleženke lahko ustvarili lastne kratke filme in filmske podobe v tej tehniki.
Termin in lokacija delavnice: 19.–21. september 2023, Nova Gorica
Število udeležencev: 8–10
Kotizacija: 300,00 €
Stroške namestitve in prehrane krije organizator. Udeleženci krijejo svoje potne stroške.
Rok za prijave: 1. avgust 2023
Prijavo pošljite na info@dsaf.si in ji dodajte:
- kratek CV,
- motivacijsko pismo za udeležbo na delavnici (do 1 stran).

Poletna šola Osnovne fototermičnih in fotoakustičnih tehnik: teorija, instrumentacija in uporaba
Poletna šola “Osnovne fototermičnih in fotoakustičnih tehnik: teorija, instrumentacija in uporaba” bo obravnavala teoretične principe, instrumentacijo in izbrane primere aplikacij visoko občutljivih komplementarnih tehnik optotermične spektroskopije, predvsem spektrometrije s termičnimi lečami (TLS), vključno z mikroskopsko TLS, spektrometrije na osnovi optotermičnega odklona (PDS); fotoakustično spektroskopijo, tehniko fototermične uklonske mrežice, fototermično radiometrijo in fotopiroelektrične tehnike.
Predstavljena bo uporaba omenjenih tehnik za določevanje optičnih (absorpcijski koeficient) in termičnih (toplotna difuzivnost in prevodnost) ter z njimi povezanih drugih lastnosti trdnih vzorcev (gostota nosilcev naboja, hitrost njihove rekombinacije) ter študij lastnosti in procesov na njihovih površinah (hrapavost, debelina nanoslojev), kot tudi za študij kemijskih reakcij in fizikalno kemijskih ter biokemijskih procesov v tekočih in trdnih vzorcih ter številne aplikacije v kemijski ter biološki analizi.
Šola se bo odvijala od 24. septembra do 1. oktobra 2023 v centru "Ettore Majorana" Foundation and International Centre for Scientific Culture (Sicilija, Italija), v okviru mednarodne delavnice INTERNATIONAL SCHOOL OF QUANTUM ELECTRONICS and INTERNATIONAL PHOTOACOUSTIC AND PHOTOTHERMAL ASSOCIATION.
Poletna šola je namenjena doktorskim študentom s področja kemije, fizike in materialov.
Značilnost poletne šole je predvsem v vključevanju vrhunskih strokovnjakov za področje fototermičnih tehnik, ki bodo tudi vabljeni predavatelji na konferenci.
Organizatorji: Laboratorij za vede o okolju in življenju v sodelovanju z Centrom za znanstvene kulture, Mednarodna šola za kvantno elektroniko in Mednarodnim fotoakustičnim in fototermalnim združenjem (CENTRE FOR SCIENTIFIC CULTURE INTERNATIONAL SCHOOL OF QUANTUM ELECTRONICS and INTERNATIONAL PHOTOACOUSTIC AND PHOTOTHERMAL ASSOCIATION)
Termin in lokacija: od 24. septembra do 1. oktobra 2023, v centru "Ettore Majorana" Foundation and International Centre for Scientific Culture (Sicilija, Italija)
Spletna stran z navodili za prijavo: https://indico.ung.si/event/15/
Kontakt: Laboratorij za vede o okolju in življenju, Univerza v Novi Gorici; nadja.lovec@ung.si

Foto: CasarsaTinta Photo Studio
Napredna delavnica stop animacije na temo - CENZURA
Delavnica animiranega filma v tehniki stop animacije na temo cenzura – Akademija umetnosti Univerze v Novi Gorici skupaj s Stoptrik festivalom organizira tridelno delavnico konceptualnega animiranega filma, na kateri se s praktično izvedbo študentskega kratkega animiranega projekta izpelje proces učenja kritičnih pristopov k medijem in razumevanja filma kot kompleksnega načina umetniške komunikacije.
Termin in lokacija: 22. september – 1. oktober 2023, v živo na prizorišču 24. september – 1. oktober 2023, Maribor
Kontakt: info.au@ung.si
