Poletne šole
Poletne šole so odlična priložnost za pridobivanje novih znanj in veščin. Običajno so namenjene obravnavi izbrane ožje tematike, za udeležbo na določenih poletnih šolah pa prejemete tudi kreditne točke ECTS.
Bi se radi udeležili kakšne poletne šole že v tem letu? Sledite novicam na tej spletni strani!
Tretja poletna šola astronomije GoChile
Opis:
Namenjena je dijakinjam in dijakom, katere zanima astronomija.
Te zanima vesolje? Kako astronomi in astronomke raziskujejo eksoplanete, meglice in kopice, galaksije in vesoljske eksplozije? Letos poleti lahko tudi ti raziskuješ vesolje, obogatiš svoje znanje o njem in odkriješ nekatere njegove skrivnosti.
Na tretji poletni šoli boš v manjših skupinah (2 - 4 dijaki_nje na skupino) in pod strokovnim mentorskim vodstvom opazoval_a astronomska telesa s prvim slovenskim teleskopom v Čilu - GoChile, spoznal_a metode raziskovalnega dela in izvedel/_la manjši raziskovalni projekt. Svoje praktične sposobnosti boš razvijal_a tudi s teleskopi, ki jih bomo postavili v okolici kmetije, ter obenem izbrusil_a svoje mojstrstvo v obdelavi podatkov in predstavitvi rezultatov.
Na popoldanskih predavanjih boš razširil_a tudi svoje teoretično znanje o temah kot so zvezde, kozmologija, črne luknje, temna snov in kozmični delci.
V sproščenem vzdušju bomo ob druženju, sprehodih in športnih aktivnostih klepetali o znanosti, vesolju in sploh vsem.
Termin in lokacija:
25.–30. avgust 2024; Dijaški dom Ajdovščina
Organizator:
Poletno šolo organizira Fakulteta za naravoslovje Univerze v Novi Gorici, pri izvedbi pa sodeluje tudi Zavod Cosmolab.
Več
Kontakt:
Modeliranje in izdelava modelo lahkih letal s tehnologijo 3D tiska
Si dijak/dijakinja (14–18 let)? Te zanimajo modeliranje, 3D skeniranje in 3D tisk?
Si želiš spoznati zakonitosti na področju modeliranja in izdelave modelov lahkih letal?
Želiš sodelovati pri izdelavi modela letala in se naučiti, kako iz modela s 3D tiskom izdelati prototip, ki bo dejansko letel?
Pridi na brezplačno poletno šolo, ki jo organizirata Fakulteta za znanosti o okolju Univerze v Novi Gorici in Fakulteta za tehnologijo polimerov.
Ker je število mest omejeno, se prijavi čimprej! Rok prijave: 16. junij 2024.
Termin in lokacija:
26.–39. avgust 2024, v Slovenj Gradcu in Vipavi.
Prijavni obrazec
Več
Prva delavnica SMASHing
Opis:
Multidisciplinarna delavnica, ki se osredotoča na strojno učenje in umetno inteligenco ter na njune aplikativne uporabe na področjih klimatskih sprememb, personalizirane medicine, fizike delcev in in astrofizike ter jezikoslovja.
Na delavnici se bodo zbrali raziskovalci in raziskovalke, ki raziskujejo na omenjenih področjih, z namenom, da ustvarijo vzpodbudno okolje za izmenjavo znanja na interdisciplinarni ravni znotraj akademske sfere in z gospodarstvom. Poleg vabljenih predavanj in predstavitev bodo na delavnici potekale tudi različne razprave, na njej pa bo veliko priložnosti za izmenjavo idej.
V torek, 8. oktobra 2024, bo v okviru delavnice tudi javna okrogla miza o vplivu umetne inteligence na znanost in družbo.
Termin in kraj:
7.–11. oktober, 2024, Vipava
Utrikni z letne šole "Renewable borders: The energy landscape in the European Borderlands"
Študenti in študentke Akademije umetnosti, Fakultete za znanosti o okolju, Fakultete za humanistiko in Fakultete za podpiplomski študij so nam poslali vtise s šole "Renewable borders: The energy landscape in the European Borderlands", ki se je med 24. in 27. okbobrom 2023 izvajala na Tehniški univerzi v Chemnitzu v Nemčiji v okviru mreže evropskih univerz ACROSS. Šola se je osredotočala na koncept obmejnih pokrajin s stališča obnovljivih energij in obsegala tudi strokovne ekskurzije v obmejno regijo ob nemško-češki meji kot tudi ekskurzije po mestu Chemnitz in okolici.
Več na spletni strani ACROSS.
Vabljeni k ogledu videa z vsebinami druge poletne šole REGINNA 4.0
Vsi, ki ste niste mogli udeležiti poletne šole REGINNA 4.0 Summer School s področja nanotehnologij in industrije 4.0, si lahko vse vsebine ogledate na spletu.